Bagroviny

Co bargovat, když...

19. března 2013 v 14:30 | Theluve

si koupíte rybičku do akvárka a náhle zjistíte, že je to velryba.

Aneb vítejte u dalšího dílu mých dokonalých rad!

Jak už nadpis napovídá, náš vlak života se může zastavit kdekoliv, v tomto případě se zastavil u jednoho velkého zverimexu. Co se stalo, moji bagříci? Stala se mi taková menší nehoda. Jelikož jsem nadšenec pozemských mazlíčků, rozhodla jsem si s bagříkem koupit rybičku. Vydali jsme se tedy spolu do bagrimexu Pozemský Speciál...

Nejistě jsme otevřeli dveře aza doprovodu vchodového zvonku vešli do příjemně osvícené místnosti o velikosti asi jedné bagří toalety (asi nějaký mega obchod). Zastavili jsme se a s očima otevřenýma úžasem hleděli okolo sebe. Na policích byla vystavena zvířata, jaká jsme ještě neviděla.
"Dobrý den, mohu vám nějak pomoci?" Ozvalo se najednou z pravoleva, až jsme nadskočili.
"A-ano," řekla jsem nejistě tomu mile vypadajícímu bagrovi, který evidentně vlastnil celý obchod. "Sháníme rybičku."
"A máte pro ní akvárium?" Otázal se znovu.
"C-cože?" Podivila jsem se. Myslí snad to nové kosmické kuře?
"Akvárium je místo, ve kterém bude váš mazlíček plavat." Odpověděl a ukázal na nějaký miniaturní skleník na poličce.
"Moment a kde tedy bude létat, když tam bude zavřená?" Položil chytrou otázku bagřík a já s ním souhlasila pokýváním hlavy.
"Létat?" Pozvedl bagr jeho kovové obočí. "Oni neumí létat, jsou ze Země..."
"O-ou," zakoktala jsem zase, abych se také zapojila do rozhovoru.

Nebudu to protahovat, po dlouhém vybírání jsme si tedy jednu rybičku koupili a ujistili prodavače, že pro ni už akvárko připravené máme (lehká improvizace s našimi novými průhlednými hrnci od Tefal-bagru). Přišli jsme tedy domů, napustili do akvária vodu a co nevidíme. Rybička se tam nějak nevejde. Co to? Vzali jsme tedy větší hrnec - samozřejmě také Tefalbagr - a zkusili jí dát tam. Bagřík jí jemně podebral a vložil do bagřhrnce. Ozvala se zvuk praskající skelné oceli. Rybička byla prostě moc velká.
"Co to je za divnou rybičku, na gůglu tak velké nevypadali," říkala jsem si zadumaně sama pro sebe.
"Co budeme dělat?" Tázal se bagřík, kterého už nebavilo rybičku stále zalévat zahradní konvicí 3 000.
"Zavoláme 1178," rozhodla jsem a šla domů pro toaletu. Spláchla jsem, strčila hlavu k záchodu a okamžitě zavolala Bagří záchrannou službu...

"Koupila jste si velrybu, bagrpaní." Tato slova mi stále znějí v hlavě. Jak jsem to sakra měla poznat? Vypadala téměř stejně. Chudák Drobeček - ano, stihla jsem ho i pojmenovat -, museli ho odvézt až do vesmírné stanice a uložit ho do Velryba boxu. Co s ním teď jenom bude? Ach, asi si půjdu vzít trochu Vlakových třetinozrných vloček.

A abych nezapoměla odpovědět na utázku 'Co bagrovat, když si koupíte rybičku do akvárka a náhle zjistíte, že je to velryba': NEKUPUJTE SI RYBIČKY RYBY (berte to podle měřítka Spláchnula bych je omylem, nebo bych si jich všimla?).

Toť vše moji milí, mějte se hezky a zase někdy na bagřenou.

Bagro-bagetní slovník

25. srpna 2012 v 12:00 | TheLuVe
Zrovna když jsem doplétala ledničku a dívala jsem se na mém bagr-podu na moje oblíbené reklamy ("Bagr si dám a nejsem v tom sám jéé" nebo "Moje pneumatiky to vydrží"), přišel bagr s obvykle šíleným nápadem - vynalezne nový bagro-bagetní slovník! Protože jeho blbé a šílené nápady znám, vůbec mě to nepřekvapilo. Ale bagr se dal do práce. Za 38591 bagetích vteřin měl hotových 21 stránek. Uvedu jen některá slova, která v slovníku figurují:

| Klikni na celý článek |

Návod na výrobu bagrvoňavky

20. srpna 2012 v 20:00 | TheLuVe
Přicházíte často zpocení a nevíte čím to přebít? Váš playboy králíček či nové Fa vás odkoplo?
Zkuste náš návod na efektní výrobu voňavky!

Suroviny:

Mango
Penny samolepky
Kinder Bueno
Šlupky od banánů
Ručník
Grilovací koření
Voda
Koberec

Postup:

Mango s vodou jemně rozmačkáme lopatou. Až bude směs rozmačkaná,dejte jí do vysavače spolu s Kinder bueno (pokud bueno nemáte stačí mléčný řez) a penny či billa samolepkami (pro intenzivní vůni můžete dát celé album). Grilovací koření a šlupky od banánů dejte do ručníku a vhoďte do vysavače. Nakonec vysajte celý koberec a až budete hotoví, tento "lektvar" nalijte do zavařovací flašky. Nechte jeden bagr-rok uležet. Po roce si tuto směs vylijte na hlavu. Vůně bude neodolatelná a sbalíte každičkou myš a hmyz.
Nebo každého bagra!

Tipy na bagř-dovolenou

25. července 2012 v 11:00 | TheLuVe

Jsou tu prázdniny a s nimi i mnoho volného času, který je potřeba nějak smysluplně využít. Mnoho z vás jistě plánuje dovolenou na různá exotická i ekzotská místa. Proto vám bagřík přináší pár horkých letních tipů na dovolenou...
Co bagřit, když nevíte, co bagřit?

15. července 2012 v 20:00 | TheLuVe
"Jedna otázka, miliony odpovědí," přesně to si pomyslíte, když je vám bagřně dobře, ale co v případě opačném?

V první řadě (a sloupci) je třeba zmínit, že pokud jste totálně ubagřeni, možná vám nuda zcela pomátla mozek a jednotlivá slova v textu pro vás budou možná nesrozumidofkweijsd.

| V druhé řadě je nutné zmínit toto - Klikněte na celý článek |

Jsou pozemští bagři praví?

12. července 2012 v 20:00 | TheLuVe

Jistě každý z nás si někdy položil tuto otázku. Na zemi se několikrát dokonce konaly názorová jednání, při kterém se lidé dohadovali o pravosti těchto pozemských bagrů. Každý na to měl názor jiný a vznikali spory, které jsou dodnes nedořešené. My bagrlanďané však odpověď známe a hodláme se tyto neshody zastavit...

Takže, jsou pozemští bagři praví?


Letnímnoce - oslavte je jako správní bagři

4. července 2012 v 20:00 | TheLuVe
A je to tu! Čtvrtý červenec; čas dárků, oslav a vítání Santy bagra. Jsou totiž Letnímnoce! A jak jsme je slavili my?Pohár úprdu - aneb vyprďte si váš oblíbený song!

7. května 2012 v 14:00 | TheLuVe
Nevíte si rady jak si uprdnout nebo vyprdět vaši oblíbenou písničku a dokonce získat Pohár úprdu? Ještě nikdy jste si nezkusili ten zážitek, když si skvěle uprdnete a vzduchem se line ten skvělý, přímo božský tón? Když cítíte vůni vlastního prdu nebo se dokonce klaníte stovce diváků při předávání Úprdních cen? My vám poradíme!

Bagřík a jeho bagrdrabble

1. května 2012 v 13:00 | TheLuVe
Jelikož má bagřík soutěživého bagrducha, rozhodl se, že se přihlásí do soutěže o nejlepší bagrdrable*.

*Co je bagrdrabble? - Příběh nebo bagrovídka o délce 100 bagřích slov na určená přímo bagrózní bagroslova.

Bagří minuta ticha

15. dubna 2012 v 14:20 | TheLuVe
Ano, už je to tak, bagříkův domácí kamínek nás opustil. Proto jsme se rozhodli udělat chudáčkovi Kamínkovi důstojný pohřeb. Sešel se snad celý Bagrland, aby mohl položit na malou, kebabovou rakvičku kousek ocelového sýra. Aby mu mohl zatancovat 'taneček Věčných lovišť' a aby dodržel onu minutu ticha. Poté uslzení a ubagření bagříci smutně opustili sýrový bagrhřbitov. Jediný, kdo tam zůstal byl můj milovaný bagr. Stál tam a přemýšlel.
"Co s mým kamínkem teď bude? Existuje kamenné nebe? Jestli ano, vzpomene si někdy na mě? Vzpomene si na všechny ty kamínkovské hry, co jsme spolu hráli? Na naše přepadení skříně na bagrnožky?"
Po tváři mu stekla olejová slza následována další a další. Pomalu se otočil a vydal se zpět domů. Nevěděl však, co si bez kamínku počne. Už nikdy nenaplní jeho mističku s nápisem 'Bagetík' drceným, heliovým práškem, už nikdy neustele jeho kamennou, duhovou postýlku. Už nikdy neuvidí jeho kamenný úsměv, už ho nikdy nespatří. Kamínek odešel a už se nikdy nevrátí....
Doma jsem mu smutně ukázala, jeho poslední fotku před smrtí, kterou jsem včera vyfotila...


...Odpočívej v kamenném pokoji, budeš nám chybět...

 
 

Reklama