Vánoční kamínek

22. prosince 2012 v 20:29 | Theluve |  Vánoční bagření
Že nevíte, co to je? Ne nadlouho.

Vánoční kamínek je tradiční dekorace, která svítí v oknech každého Bagrlandského domu (pokud má okna). Pod tímto kamínkem naleznete o Štědrém večeru plno vašich vysněných dárků - od koho jiného než od úchvatného Santy Bagříka; pohledného,možná trošku obtloustlého bagř-džentlmena, který o vánočních svátcích zásobuje Bagrlandské domečky dárky.

Týden před Vánoci se nanosí vypěstované velké kamínky na náměstí, kde se potom koná soutěž nesoucí název "Jsi můj, kamínku: Daba Dý, Daba Dá!" nebo takto alespoň ve vašem jazyce zní. V této soutěži jde o znalosti Bagrlandských svátků a historie - proto také vždy dostaneme pouze malý pěti celých třista osmdesát devět a půl metrový kamínek, z čehož jsme vždy velmi smutní. Co se dá ale dělat, svou trofej si snažíme odnést s hrdostí ve tváři.

Poté následuje zdobení, to je naše oblíbená část. Seženeme si svítící řetězy, řetízky, toaletní papír, trochu šlehačky a přidáme špetku naší originality. Kamínek si postavímedo obývacího pokoje na speciální Vánobagřní kobereček (ten s nápisem Nesnáším Vánoce bez pampeliškového džemu), který jsme sami vyrobili. Následně vystřihneme z toaletního papíru - oprava, z krásně provoněného toaletního papíru - různé vzorky, jako párky, dinosaury požírající mýdlo, křídla pstruhů, prdy ledního medvěda a podobně. Ty nalepíme spolu se třpytkami na kámen, ověšíme ho světýlky a šlehačkou na něj napíšeme něco ve smyslu Jsme tady, Santo Bagříku. Nepřeleť nás jako minule, ty okřídlený dárkomaniaku! a spokojeně si své dílo prohlédneme. Pak už můžeme jenom doufat, že Santa Bagřík naše přání vyslyší.

A co vy? Také jste si již ozdobili svůj kamínek, nebo letos volíte nějakou exotičtější volbu?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama