Bagř-dovolená? Proč ne.

30. srpna 2012 v 22:06 | TheLuVe
Blížila se půlnoc a Bagrland ozařoval pouze svit Granulového měsíce (3 největší měsíc Bagrlandu vypadající jako psí granule) vzhlížející z oblohy. Všude bylo klid a ticho. Matně ozářené ulice zely prázdnotou, což nabývalo takové zvláštní atmosféry...
Jediné, co tuto atmosféru zcela rušilo bylo bagříkovo nepřetržité chrápání, kvůli kterém jsem nemohla usnout! Převalovala jsem se ze strany na stranu, ale vplout do lízátkového světa snů se mi prostě nedařilo a tak jsem tam jen ležela s očima upřenýma na velkou svítící granuli na obloze. Když v tom mě ozářilo ještě něco jiného - dostala jsem úžasný nápad!

"Bagříku, pojedeme na dovolenou," oznamovala jsem mu s nadšením o třetině na 8 brokolici ranní, když jsem mu mazala jeho oblíbený chleba s točenými rajčaty.
Bagřík se pokusil potlačit zívnutí a vypudit z hlavy všechny ty myšlenky o tom, kdo mohl tu noc tak rámusit. Jako by řezal pilou. Ale to ne - zavrhl ihned svou myšlenku. Zde je jediná pila a ta se pyšní v Bagrlandském muzeu jako nejvzácnější exponát, který se nejspíš používal pro ořezávání tužek na pizzu...
"Ano, to je výborný nápad, kam bysme jeli?" Zaskočil mne takovou podivnou otázkou. Nevěděla jsem, jak odpovědět.
"Co třeba - ehm - na planetu zemi!" Prohlásila jsem úplnou blbost a pokusila se nejistě usmát. Bagříkův roztomilý obličejík ale nevypadal zaskočeně ani snad uraženě.
"Výborně! Ale co Fifi? Vždyť tam by si jí dali do zmrzlinového nákypu nebo jak se to jmenuje," překvapil mě další otázkou.
"Tak si udělá výlet do turbo-celerského hotelu, který je cestou na teleportační letiště!" Vyhrklo ze mne vzápětí.
"Úžasné! Kdy poletíme? Zítra?" Usmál se.
"No samozřejmně, to by bylo úplně úžasné, až na jediný háček - my na to nemáme peníze!" Na můj argument bagříkovi zřejmně došli slova Uvědomil si, že jsme vlastně oba nezaměsbagření a že si peníze vůbec nevyděláváme díky rychle se ztenčující částce Diabagrového pokladu, který jsme před půl rokem našli. To je ale zdaleka jíný příběh.
"Víš, přemýšlela jsi už někdy u brigádě v McBagru?" Zeptal se a já se zarazila. Kolikrát mne ještě hodlá překvapit?!? "Plat na jeden jediný den pro dva bagry bývá okolo 5ti bagřiliónů a tím si zaplatíme dovolenou a zbyde nám dalších 4,40985 bagřiliónů navíc."
Tolik? Blesklo mi hlavou a ihned se na to bagříka zeptala.
"Nemohli sehnat žádné zájemce a tak zvýšili plat, ale asi to tam bude celkem náročné, když tam nikdo nechce být," objasnil bagr.
"Dobře, tak na co ještě čekáme? Já du rezervovat let a ty jdi přijmout 2 brigády v McBagru!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Si-si Si-si | Web | 31. srpna 2012 v 13:56 | Reagovat

Máš moc hezký blog.

2 Maybelline Maybelline | Web | 16. září 2012 v 11:34 | Reagovat

Děkuju, že jsi mě na to upozornila:)
už jsem jí napsala!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama